BIURO W DOMU- DOBIERAMY ODPOWIEDNIE BIURKO

Dobór odpowiedniego biurka w procesie tworzenia swojego miejsca do pracy w domu, jest niemal równie ważne, jak wybór fotela, dlatego najlepiej odpowiednio wcześniej wszystko zaplanować i to w najdrobniejszych szczegółach.

Priorytetem w doborze biurka lub stolika do kącika pracy powinny być przede wszystkim jego walory praktyczne. Odpowiednio dobrane biurko zapewni nam właściwy komfort pracy i pomoże zadbać o nasz kręgosłup narażony przy długotrwałej pracy siedzącej na liczne niedomagania.

Ważna jest wysokość biurka i jego dopasowanie do regulacji fotela, wszystko po to, aby podczas pracy można było z łatwością oprzeć na nim nadgarstki, a nawet łokcie( taka czynność bardzo odciąża nasz zmęczony pozycją siedzącą kręgosłup) .

Równie ważny jest taki dobór biurka, czy stolika przy którym będziemy pracować, aby dobrze współgrał stylem i kolorystyką z pozostałym wyposażeniem pomieszczenia, gdzie planujemy kącik do pracy. Kolorystyka biurka może być podobna, lub taka sama jak innych mebli w pomieszczeniu, ale dobrze prezentują się też kontrasty kolorystyczne.

Biurko będzie bardziej funkcjonalne, jeśli jego przednia krawędź będzie odpowiednio wyprofilowana i jeśli pod spodem będzie znajdować się drugi, wysuwany blat.

Na rynku znajdziemy też biurka z fikuśnymi, praktycznymi schowkami, szufladkami, nadstawkami, wieszaczkami- wszystko po to, aby zwiększyć funkcjonalność mebla .

Im większe biurko, tym oczywiście lepiej i bardziej komfortowo, bo na dużym biurku można swobodnie ustawić drukarkę, czy inny potrzebny do pracy sprzęt i akcesoria. Przestronność większej powierzchni biurka przełoży się też na przestronność naszych „papierów” wykorzystywanych w pracy. Niestety na duże biurka mogą sobie z reguły pozwolić jedynie właściciele większych mieszkań, a tych jest zdecydowanie mniej, niż właścicieli małych mieszkań.

Kształty biurek

1. Najpopularniejszy i najczęściej wybierany kształt biurka, to biurko prostokątne o prostych krawędziach. Takie biurka różnią się między sobą rozmiarami, kolorem i wyposażeniem ( wysuwany blat, szuflady, nadstawki itp.)

2. Biurko kwadratowe narożne z wyprofilowaną przednią krawędzią- duże, komfortowe, dające wiele możliwości, ale zajmujące dużo miejsca, więc zastosowanie w małych mieszkaniach raczej odpada.

3. Biurko prostokątne narożne z profilowaną przednią krawędzią- najbardziej funkcjonalne, ale również wymagające sporej ilości miejsca.

 

W komforcie pracy, ale tez w spełnieniu wysokich kryteriów wizualnych, ustawienie biurka też ma duże znaczenie. Wiele osób nie potrafi wydajnie pracować, jeśli monitor zajmuje tak zwaną otwartą pozycje, czyli jest łatwy do obserwacji dla postronnych osób. Planując kącik do pracy trzeba koniecznie zwrócić na to uwagę i tak ustawić biurko, aby pracujący siedział zawsze przodem, lub ewentualnie bokiem do pomieszczenia .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *