KUCHNIA W SZAROŚCI I BŁĘKICIE

Jedną z najmodniejszych propozycji aranżacji kuchni otwartej na jadalnię i pokój dzienny, jest zaproponowana przez znaną pracownię architektoniczną, nowoczesna stylizacja kuchni, jadalni i salonu z dominacją prostych form utrzymanych w szarości i błękicie, połączonej z naturalnym, jasnym drewnem z odrobiną bieli, która doskonale rozświetla ciemny antracyt, który jest dominującym kolorem projektu, bo taki właśnie kolor mają meble kuchenne.

Ciemne kolory sprawdzają się lepiej w dużych i jasnych pomieszczeniach, lub jak w przypadku tego projektu, przy otwartej przestrzeni, gdzie połączone są ze sobą kuchnia, jadalnia i salon. Trzeba pamiętać o tym, że ciemne kolory optycznie pomniejszają i przytłaczają, ale w otwartych przestrzeniach i w odpowiednich połączeniach kolorystycznych, są niezwykle eleganckie . Trudno tez nie podkreślić praktycznych walorów ciemnych kolorów, a zwłaszcza szarości.

Szarość w kuchni wydaje się niezwykle interesującym odkryciem, zwłaszcza po latach królowania beżu, kremu i bieli w kontrastowych połączeniach z brązem, czerwienią i wieloma odcieniami zieleni. Szary kolor to przecież wiecznie modna klasyka, to kolor neutralny,( w opinii psychologów bardzo dobrze wpływa na psychikę, łagodzi, ale nie usypia ), bardzo dobrze łączy się praktycznie ze wszystkimi kolorami zachowując jednocześnie swoją niepowtarzalną elegancję. Połączenia szarego czy antracytu z betonem sugerują oryginalny styl loftowy, a połączenia z naturalnym drewnem zbliżają raczej do klasycznych wnętrz. Reasumując, bezspornie można twierdzić, że dzisiaj różne odcienie szarości i antracytu uchodzą za niezwykle nowoczesne .

W przypadku tego projektu, dominujący szary kolor został połączony z niebieskimi dodatkami i naturalnym drewnem z którego wykonana została podłoga, stół i obramowania krzeseł w jadalni. Jest tez trochę białych elementów, a biel jak wiadomo podkreśla i rozświetla sąsiadujące z nią inne barwy i daje poczucie świeżości. W tym wypadku do wystąpienia tego efektu wystarczyła biała, nowoczesna lampa w kształcie dużej, ażurowej kuli, biały zlewozmywak z armaturą, biała stolarka okienna i białe żaluzje oraz białe naczynia i bibeloty. Większość dodatków ma jednak kolor jasnego błękitu, który doskonale harmonizuje z antracytem mebli kuchennych i kanapy w salonie, błękitne są również gładkie zasłony wykonane z grubej, naturalnej tkaniny.

Układ stref dość typowy, czyli strefę kuchenną od strefy dziennego pokoju oddziela drewniany, okrągły stół z oryginalnymi krzesłami z jasnego drewna, ale z jasno błękitną tapicerką .

Całość projektu – interesująca, nowoczesna i przytulna jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *